7 клас алгебра
Тема. Властивості степеня з натуральним показником
Мета: вивести основну властивість степеня, властивість частки степенів з
однаковими основами. Ознайомити учнів із властивостями степенів:
піднесення степеня до степеня, знаходження степеня добутку та частки.
Формувати навички застосування цих властивостей до тотожних
перетворень виразів із степенями. Розвивати в учнів комунікативні
компетентності, компетентності продуктивної творчої діяльності
та саморозвитку і самоосвіти.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Хід уроку
І. Організація учнів до уроку.
II. Повторення вивченого матеріалу (доцільно застосовувати з метою формування комунікативних компетентнастей) .
> Технологія «Мікрофон».
- Дайте визначення степеня з натуральним показником.
- Дайте визначення основи та показника степеня з натуральним
показником.
- Яке число отримаємо при піднесенні від'ємного числа до
парного та непарного степеня?
- Яка дія називається піднесенням до степеня?
- Яка послідовність виконання дій при обчисленні значення виразу, що
містить степені?
ІІІ Актуалізація опорних знань учнів.
> Математичний диктант.
- Подайте у вигляді степеня добуток а·а·а·а·а .
- Випишіть основи і показники кожного зі степенів:
а22,(-4)8, (-0,03)10, т12, 3° .
- Чому дорівнює перший степінь числа - 6?
- Чи існує число, квадрат якого дорівнює 0? Якщо так, то назвіть його.
5. Обчисліть: (-5)2; І100; (О,1)3; (-2/3 )3.
6. Випишіть степені, значення яких додатні: (-7)4; (-11)5;1541.
- Запишіть степінь (-9)6 у вигляді добутку.
- Подайте число 0,81 у вигляді квадрата.
- Яке число треба піднести до куба, щоб одержати 8?
10 Закінчіть речення: «Квадратом числа, протилежного 2, є число... ».
- Знайдіть значення виразу х2у2, якщо х = -1, у=2.
- При яких натуральних значеннях виконується нерівність
10<2"<65.
ІУ Вивчення нового матеріалу ( доцільно застосовувати з
метою формування компетентностей
саморозвитку і самоосвіти).
> Технологія «Ажурна пилка».
На попередньому уроці учням було роздано картки певного кольору з
номером від 1 до 5. Сформувалося п'ять груп по п'ять осіб у кожній. Групи
отримали певні завдання:
«червоні» - сформулювати, довести та пояснити на прикладах
властивість степеня з натуральним показником
«Множення степенів з однаковими основами»;
«сині» - сформулювати, довести та пояснити на прикладах
властивість степеня з натуральним показником «Ділення
степенів з однаковими основами»;
«жовті» - сформулювати, довести та пояснити на прикладах властивість
степеня з натуральним показником «Піднесення степеня до
степеня»;
«зелені» - сформулювати, довести та пояснити на прикладах властивість
степеня з натуральним показником «Піднесення добутку до
степеня»;
«фіолетові» - сформулювати, довести та пояснити на прикладах
властивість степеня з натуральним показником «Піднесення
частки до степеня».
1. Учні записують у зошит тему уроку.
доводять і пояснюють на прикладах властивість степеня з натуральним показником, яку вивчали в «домашній» групі.
кожної з властивостей, на прикладах пояснюють їх застосування).
5. Всі записи здійснюють у відповідну колонку таблиці (доцільно застосовувати
з метою розвитку продуктивної творчої діяльності).
V. Закріплення вивченого матеріалу
^ Бесіда ( доцільно використовувати з метою формування інформаційних компетентностей ).
VІ. Підсумок уроку.
Оцінювання .
VІІ. Домашнє завдання.